layers

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA
Zirkonyum rengi beyaz olan bir metaldir.Klasik porselen kaplamada porselen, rengi gri siyah olan metal içerikli bir destek yapının üzerine işlenir.Bu da zaman içerisinde dişetinde mor ve kızarmış bir çizgi şeklinde renk yansımalarına neden olabilir.

Zirkonyumun beyaz rengi avantaj olarak burada ön plana çıkar. Dişeti uyumu daha iyidir ve dişetinde renklenme görüntülerine neden olmaz. Zirkonyumun ışığı yansıtması daha doğal bir görüntü ortaya çıkarır , estetik diş hekimliğinde son yıllarda tercih edilmektedir.

Zirkonyum sıcak ve soğuk iletkenliği normal metale göre daha az oranlardadır, hassasiyetleri azaltmada klasik porselenlere göre daha başarılıdır.

Allerjiye sebep olmaz , ağıza metal tadı da vermez , metalimsi kokuyu ortadan kaldırır.Sararma renk değişikliği ortaya çıkmaz.

LAMİNE PORSELEN
Porselen lamine , yaprak diş , lamine diş , yaprak porselen olarak da adlandırılır. Estetik diş hekimliğinde ön plana çıkan bir uygulamadır.

Genellikle ön bölge dişleri uygulama alanıdır.Lamine porselendeki avantaj diş yüzeyinden az miktarda (0.5-1 mm) aşındırma yapılarak hazırlanmasıdır , estetiği ve doğal görünümü de çok iyi bir şekilde ortaya çıkmaktadır.İşlemde genelde anesteziye (uyuşturmaya) gerek olmaz , diş dokusu minimum aşındırma yapıldığı için korunmuş olur.Diş yüzeyinde oluşabilecek renklenme , diş taşı sigara-kahve lekelerini engeller.

PORSELEN KAPLAMA
Porselen kaplama uygulamaları ; diş eksikliklerinde , çapraşık dişlerin düzeltilmesinde , büyük bir çürüğe maruz kalmış ve geniş bir dolgu yüzeyi bulunan dişleri kırılmaya ve tekrar çürük oluşumuna karşı koruma amaçlı amaçlı olarak uzun yıllardır güvenle kullanılmaktadır.

Diş estetiğinde de önemli bir yer tutmaktadırlar.Yeniden tasarlanan diş yapıları ile daha güzel bir görüntü ve mutlu bir gülüş yakalamak mümkündür. Uzun yıllar sağlamlığını ve estetiğini koruyan porselen kaplamalar , sararma ve renklenme ortaya çıkarmadan diş estetiği ve eksikliklerinde çok iyi bir çözüm sağlar.